To Matka Boża nie ma różańca?

gietrzwałdNa pewnym spotkaniu towarzyskim opowiedziałem o objawieniach Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Zwróciłem uwagę rozmówcom, że są to jedyne objawienia Maryjne w Polsce zatwierdzone przez Kościół, a Maryja miała tylko jedną prośbę – prosiła o Różaniec. Na co pewien zakonnik zadał pytanie (miało być dowcipne): „To Matka Boża nie ma różańca?”. Są to bardzo lakoniczne objawienia, więc tym bardziej robi na mnie wrażenie Jej prośba. Matka Boża dodała jeszcze parę słów, jakie skutki przyniesie ta modlitwa Polsce pod zaborami (i przyniosła – obietnice się spełniły). Wróćmy do „dowcipasa”. Po zastanowieniu stwierdziłem, że pytanie było na miejscu i na serio. Bo Matka Boża nie ma Różańca. Nie ma go od tych, na których najbardziej powinna liczyć – od polskich katolików.

Zdecydowana większość ma w nosie przecież nie jedyną na ten temat prośbę naszej ukochanej Matki. Matce się nie odmawia, a Polska, słynąca do tej pory z pobożności Maryjnej – odmawia. Nie wszyscy, nie – budzą się pojedyncze ogniska pobożności różańcowej, ale to za mało. Jednak powszechnie w Polsce dzieje się tak samo, jak w przypadku naszego spotkania towarzyskiego – po zaproszeniu na wspólny Różaniec nikt, poza „stałą ekipą” nie skorzystał z oferty….

Tak naprawdę, gdyby zebrać absolutnie wszystkie objawienia Maryjne w skali całego świata i wielu stuleci, to okazałoby się, że wprowadzenie praktyki Różańca byłoby wypełnieniem 3/4 zaleceń tychże objawień. Ileż można prosić i jakże nieczułe są serca chrześcijan na głos Matki!!! Nie mówcie, że Ją kochacie (piszę do tych, którzy wciąż uporczywie i świadomie odrzucają praktykę świętego Różańca), bo to jest obłudne kłamstwo. Bo czyż dziecko, które wciąż uporczywie odmawia swojej ziemskiej mamie najważniejszej dla niej sprawy, może z czystym sumieniem mówić że ją kocha?!

Wielu drażni nasza strona internetowa. Chcieliby, żeby znikła. Tak – jest to możliwe. Po prostu posłuchajcie się Naszej najlepszej Mamy i módlcie się codziennie co najmniej jedną częścią Różańca. Wtedy nasza strona nie będzie już potrzebna. Maryja przez tę modlitwę będzie Was skutecznie uczyć, jak czcić i miłować Jej Syna obecnego w Najświętszym Sakramencie – wtedy obronaeucharystii.com nie będzie już potrzebna!

Posted on 11 Maj 2015, in Medytacje and tagged . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: