liczby, symbole

220px-Angelsatmamre-trinity-rublev-1410To, że święte obrazy (np. obraz Miłosierdzia Bożego, ikona Jasnogórska, a także jej repliki na małym formacie), a nawet po prostu wizerunki świętych, mają znaczenie w naszym codziennym życiu jest nadal dla większości chrześcijan normalne i oczywiste (choć świadomość taka,  słuszna zresztą – maleje). Jednak w wypadku symboliki ta świadomość zanikła prawie całkowicie. A symbolika ma duże znaczenie. Tu nie chodzi o magię, ale symbolika znaków ma podobne znaczenie w naszym życiu jak święte obrazy czy ikony. Symbolika, jak i obrazy, może być zła i dobra. Jeśli ktoś napawa się grzesznymi „obrazkami” ściągniętymi z jakiejś podejrzanej strony internetowej, to skutkiem tego będzie bardzo szybkie zniszczenie duszy i nawet ciała tego kogoś. Powszechnie jest wiadomo, jak to jest szkodliwe – nawet prawo świeckie często zabrania rozpowszechniania takich „obrazków”. Trujące są też pewne symbole, np. żaden porządny katolik nie odważyłby się (na szczęście) na noszenie na szyi np. pacyfki, czy trupiej czaszki lub byłby niezadowolony, gdyby trafił mu się nr telefonu z trzema szóstkami. I miałby rację.

Niestety, w powszechnej obyczajowości chrześcijan to w miarę zdrowe podejście zaczyna się psuć, młodzież katolicka często nie ma już takiej świadomości co do symboli, i gorzej – to, co trujące wchodzi do naszych świątyń. Jak to? Niemożliwe???!!! To zajrzyjcie do wciąż dniem i nocą KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAotwartej świątyni świętego Józefa na Kole w Warszawie. Kościół ten słusznie może być określony mianem jednego z najcudniejszych w Polsce,bo jest w nim od prawie 30 lat wieczysta Adoracja Eucharystyczna. To prawdziwa perła Warszawy i jedna z nielicznych w całej Polsce. Niestety, ta Perła jest niszczona (chyba z zemsty). Wystarczy zerknąć na w sposób nowoczesny przeorganizowane prezbiterium. Są tam straszne trony (i to jakie bezczelne – kompletna ignorancja wobec przepisów i to podpisanych niedawno przez samego Benedykta XVI), nowy ołtarz Słowa Bożego, a w tym wszystkim „nowa” symbolika – jakieś godło – kółko z falistą linią w środku. Tylko nie patrzcie za długo, lepiej idźcie przed Najświętszy Sakrament. Bo patrząc na ten nowy wystrój można się diabelnie zatruć. Naprawdę – podam fakt: kilka miesięcy temu była w Warszawie głośno reklamowana wystawa masonerii. Pewna katolicka grupa wybrała się żeby ją omadlać. Nie do końca się udało, bo jeden z członków grupy doznał diabelskiego opętania, trzeba było wezwać egzorcystę.

To wszystko luźne fakty, każdy sam potrafi posklejać je w logiczną zależność, więc nie komentujemy więcej. Dodam jeszcze jeden przykład – sytuacja prawdopodobnie niezamierzona, ale piszę tak raczej po to, by być czujnym. Otóż w jednym z kościołów na ołtarzu i przy tabernakulum jest po sześć świec – normalne. W czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu nieraz dokłada się na ołtarz dodatkowe sześć. Razem w bezpośrednim zasięgu wzroku jest osiemnaście, a raczej trzy razy po sześć. Raz tak trafiliśmy (dobrze, że nie wszystkie się paliły), ale ciężko było się modlić, bo skojarzenie straszne – Pan Jezus otoczony przez trzy szóstki (można było medytację ratować skojarzeniem z Męki Pańskiej, gdy Pan Jezus był otoczony przez hordy szatańskie…). Jeśli ktoś uważa, że z tymi trzema szóstkami to jakaś przesada lub przesądy, to odsyłamy do księgi Apokalipsy – tam jest coś na temat tej liczby.

Posted on 16 czerwca 2015, in NADUŻYCIA!!! and tagged . Bookmark the permalink. 3 Komentarze.

 1. Chodzi o intencję osoby, która wprowadzała dany znak, bo w przypadku wątpliwości tylko intencja osoby decyduje o tym, co naprawdę przedstawia dany znak. Jeśli gdzieś jest naniesiona tęcza – nie wiemy, czy to geje czy znak Noego. Tak samo jak jest odwrócony Krzyż a nie ma innych okoliczności na to wskazujących – nie wiemy, czy to sataniści czy Krzyż św. Piotra – nie wiemy, co autor miał na myśli. Dlatego jestem ostrożny w osądzaniu, czy coś jest masońskie celowo, czy po prostu ktoś chciał zrobić ładnie i lepiej, ale miał dobre artystyczne intencje. Od kiczu artystycznego nikomu krzywda duchowa się nie stanie.

  Polubienie

 2. Ostrożnie z tym diabelskim zatruwaniem przez samo patrzenie na znaki… Nie znamy intencji tego, kto wprowadzał dany znak, może być ona i pobożna, choć znak nie musi być piękny. Nawet jeśli znaki są jakoś nie takie – czego oczywiście trzeba unikać, nie tolerować tego i jak się spostrzeże, wyzbyć – to przez poświęcenie i błogosławieństwo Kościoła same z siebie nie zatrują. Na przykład jeśliby ornat kapłana na mszy miał jakieś krzywe znaki, naniesione ukradkiem, złośliwie lub przez niewiedzę przez producenta, msza jest i ważna, i owocna. Oczywiście, gdyby się je spostrzegło, trzeba odrzucić.

  Polubienie

  • Ostrożnie z tym diabelskim zatruwaniem przez samo patrzenie na znaki
   Modląca się grupa nawet specjalnie się tym znakom masońskim nie przyglądała, a do widzialnego opętania doszło…. Chyba jest na odwrót – nigdy dosyć ostrożności.
   Co do intencji, to wątpię czy ma jakieś wielkie znaczenie czy pacyfka, którą jakiś dzieciak nosi na szyi założona jest z pobożną intencją czy nie – zawsze będzie truła – czyż nie???
   Co do piękności czyli estetyki to artykuł nie jest o tym – jest o symbolice, która może być rodem z nieba lub z piekła.
   Msza św. jest ważna nawet jak sprawujący ją jest księdzem-satanistą, a uczestnicy spotkali się tylko po to by bezcześcić Ciało Chrystusa…
   Gdyby choć jedna Msza św. w historii świata mogła mieć stuprocentową owocność to wszyscy dawno bylibyśmy święci – owocność Najświętszej Ofiary nie zależy od Boga, z Jego strony czeka na nas pełnia wszelkich darów. Owocność praktycznie zależy od usposobienia ludzi w Niej uczestniczących.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: