Miłość ku bezbronnym

00001Ja nie umiem kochać. Może inni potrafią, ja nie. Jednak dzięki częstej Komunii św. i adoracjom odczuwam, że jest inaczej. Jest tak, bo „Bóg jest miłością”, a ponieważ mamy Boga realnie w 100% obecnego w św. Hostii, to w ten sposób mamy Miłość i potrafimy kochać. To Bóg ukryty w Najświętszym Sakramencie kocha w nas i przez nas naszych braci i siostry. Uczy nas wrażliwości na biedy i cierpienia innych, przede wszystkim na ich wieczny los. Miłość chyli się ku najsłabszym, najbardziej bezbronnym, a jednocześnie okrutnie torturowanym. O czym piszę? Poniżej wklejam list znanego w Polsce profesora – sprawa jest aktualna i myślę, że nie wymaga więcej komentarza. Dodam jeszcze, że w kontekście zbliżających się za trzy dni wyborów prezydenckich nawet polityka jest sposobem opowiedzenia się za Miłością lub… nienawiścią:

prof. Bogdan Chazan

„Szanowni Państwo,

Niedawno przysłali Państwo dla mnie wyrazy poparcia za pośrednictwem CitizenGO. Za ten głos solidarności pragnę Państwu ponownie serdecznie podziękować. W tamtym szczególnie trudnym czasie było to dla mnie nieocenione wsparcie.

Stajemy jednak przed nowym wyzwaniem i dlatego chcę dziś prosić Państwa o poświęcenie kilku minut na zapoznanie się z dalszą częścią tego listu, gdzie opisuję tę szczególnie ważną sprawę.

Polskie prawo wciąż pozwala mordować dzieci nienarodzone. Każdy kolejny miesiąc to dziesiątki ofiar. W 2013 r. było ich 751, a ponad 96% dzieci jest mordowanych z powodu samego tylko podejrzenia o chorobę.

Ponieważ badania prenatalne wykonuje się nawet do 5 miesiąca ciąży, dzieci w Polsce są zabijane wówczas, kiedy ważą prawie kilogram. Ruchy ich ciała są wyczuwalne przez matkę, na główce pojawiają się pierwsze włosy, a na paluszkach paznokcie.

Jedną ze stosowanych w tych przypadkach metod aborcji jest tzw. aborcja przez rozszerzenie i wydobycie. Chirurgicznie rozszerza się szyjkę macicy, miażdzy ciało dziecka i wydobywa kleszczami kolejne jego kawałki. Dziecko czuje te tortury i umiera w męczarniach. W latach 2008 – 2014 w samym tylko woj. mazowieckim użyto tej metody 1324 razy.

Nie jesteśmy jednak skazani na taką sytuację.
Razem możemy to zmienić!

Aby to osiągnąć 3 kwietnia 2015 r. zarejestrowany został Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”, którego jestem członkiem. Do 26 czerwca trwa zbiórka 100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy zapewniającym prawo do życia dla każdego dziecka.

W ciągu pierwszego miesiąca zbiórki wolontariusze Komitetu wykonali już ogromną pracę. Duże popracie dla projektu można zaobserwować szczególnie wśród młodych ludzi. Każdego dnia, dzięki kampanii społecznej, która towarzyszy zbiórce podpisów, wiele osób dowiaduje się czym jest aborcja i opowiada przeciw temu morderczemu procederowi. 
To jednak wciąż mało! Aby zwiększyć siłę oddziaływania:

Pilnie potrzebujemy pomocy ludzi dobrej woli!

Zbieranie podpisów jest bardzo proste. Podpisać może się każdy, kto ma prawo do głosowania w wyborach.

Wiele osób, choć popiera tę sprawę nie podpisuje się – nie wszyscy wiedzą o inicjatywie, nie do każdego zdołamy dotrzeć. Dlatego gdyby tylko mieli 

Państwo taką możliwość – warto zorganizować zbiórkę w swojej parafii, na spotkaniu rodzinnym. Warto zapytać znajomych, sąsiadów, wspólnotę. Lekarze zbierają w swoich gabinetach, przedsiębiorcy w miejscach pracy.

Każdy podpis jest ważny! Każdy zbliża nas do powstrzymania rzezi niewiniątek i cierpienia nienarodzonych dzieci. Wspomniane 100 tysięcy to niezbędne minimum. Im więcej podpisów zbierzemy, tym większą siłę oddziaływania będzie miała nasza akcja.

Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o zaangażowanie. W każdej formie w jakiej uznają Państwo za stosowne. Wasza pomoc pozwoli uratować życie dzieci. Zebrane podpisy wywierają wpływ na opinię publiczną i przyczyniają się do zmian na lepsze!

Wszystkie potrzebne materiały
można pobrać tutaj:

www.stopaborcji.pl/podpisy

Zbiórka trwa do 23 czerwca 2015 r.

Z tym działaniem nie można zwlekać. Zwolennicy aborcji silnie naciskają na jej legalizację i prowadzą własne kampanie społeczne, które manipulują świadomością Polaków. Te działania muszą spotkać się ze zdecydowaną reakcją z naszej strony.

Wiemy, że zbiórki podpisów to dobre narzędzie. Aborcjoniści z obawą mówią o tych incjatywach: „nawet lewica dostrzega siłę tego wpływu i nie wiemy jak będzie dalej”, przyznając że wszelkie próby legalizacji aborcji w Polsce są w całkowitej defensywie.

Wierzę, że nie jest Państwu obojętny los malutkich dzieci, dlatego z góry dziękuję za każdą pomoc i wsparcie. Razem możemy powstrzymać aborcję!

Serdecznie Państwa pozdrawiam!

Prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan”

Wraz z prof. Bogdanem Chazanem zachęcamy do zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który chroni życie każdego dziecka.

Posted on 21 Maj 2015, in Fundamenty Kościoła and tagged , , . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: