Pierwsza Komunia św.


zwiastowanie3Kiedy Niepokalanie Poczęta przystąpiła pierwszy raz do Komunii św.? Oczywiście w chwili odwiedzin Archanioła Gabriela. Słowo Stało się Ciałem w Jej przeczystym łonie. Była to pierwsza i najdłuższa ekstaza  eucharystyczna trwająca 9 miesięcy!

Czy można sobie wyobrazić jakimi wyrazami szacunku, nawet (o ile to było możliwe) okazywanego na zewnątrz, adorowała ukryty Kiełek – nienarodzone Dziecię?! Chyba powinniśmy uczyć się od Maryi tej sztuki adoracji i czci oddawanej Chrystusowi po przyjęciu kolejnej Komunii św.

 Dodam tu, ponieważ pojawiają się ostatnio błędne sformułowania na ten temat (zaczyna się poniżać znaczenie pośrednictwa Maryi w otrzymywaniu wszelkich łask), że powinniśmy przez naszą Najświętszą Matkę prosić o tę łaskę. Z jakąż radością wyprosi nam ją – o ile prosimy z wiarą. A także najlepiej nas przygotuje do przyjęcia Komunii św. Z Dzienniczka s. Faustyny: 

„Przed każdą Komunią świętą gorąco proszę Matkę Bożą, aby mi dopomogła w przygotowaniu duszy na przyjście Syna swego (…), aby raczyła rozpalić we mnie ogień miłości Bożej, jaką płonęło Jej czyste Serce w chwili Wcielenia Słowa Bożego.”

Czy ktoś, kto prawdziwie wierzy i adoruje Boga ukrytego w swym sercu, będzie dyskutował także o konieczności np. zewnętrznych oznak szacunku dla Najświętszego Sakramentu? Będzie, jeśli został wprowadzony w błąd (co jest niestety teraz powszechne), że oznaki braku szacunku (np. brak przyklękania) są zalecane przez Kościół. Tylko poczucie posłuszeństwa Kościołowi utrzymywać będzie w nim przez jakiś czas taką postawę. Ale do czasu – jest Duch Święty, który dziś działa i nie śpi i budzi ludzkie sumienia, a obudzeni będą potężną siłą – nawet ta nasza mała strona internetowa u wielu budzi przerażenie, a co będzie jak podobnych dzieł powstanie tysiące? Dajmy się obudzić! Do zaglądających pierwszy raz na tą stronę: wczytajcie się uważnie w starsze artykuły i zwróćcie uwagę, że walczymy tu tylko o Prawdę – próbujemy rzetelnie odszukać zakopaną Naukę Kościoła w sprawie kultu św. Eucharystii. Demaskujemy tu też rozpowszechnione i to ścieżkami prawie oficjalnymi Kościoła, kłamstwa odnośnie szokujących praktyk takich jak brak postawy klęczącej, Komunia św. na rękę, nadzwyczajni szafarze itp…

Reklamy

Posted on 26 marca 2015, in Medytacje. Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Piękna metafora.Faktycznie przyjęła Komunię pewnie z rąk któregoś z Apostołów jakoś po Zesłaniu Ducha.

    Polubienie

    • Bardzo cenimy włoską mistyczkę Marię Valtortę. Cenił ją także Papież Pius XII – i zatwierdził jej dzieła. Jest to bardzo rzadkie w historii widzących czy proroków otrzymać za życia uznanie swych dzieł i to osobiście przez absolutnie najwyższego cenzora jakim jest Papież. Piszę niby nie na temat, a jednak. Otóż w jej „Poemacie Boga Człowieka” jest m. innymi szczegółowy opis Ostatniej Wieczerzy i jak kawa na ławę informacja na temat przyjęcia 1 Komunii św. (już nie tylko w sensie metafory Wcielenia) z rąk samego Syna Boga i Maryi.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: