Pierwsza Komunia św.


zwiastowanie3Kiedy Niepokalanie Poczęta przystąpiła pierwszy raz do Komunii św.? Oczywiście w chwili odwiedzin Archanioła Gabriela. Słowo Stało się Ciałem w Jej przeczystym łonie. Była to pierwsza i najdłuższa ekstaza  eucharystyczna trwająca 9 miesięcy!

Czy można sobie wyobrazić jakimi wyrazami szacunku, nawet (o ile to było możliwe) okazywanego na zewnątrz, adorowała ukryty Kiełek – nienarodzone Dziecię?! Chyba powinniśmy uczyć się od Maryi tej sztuki adoracji i czci oddawanej Chrystusowi po przyjęciu kolejnej Komunii św.

 Dodam tu, ponieważ pojawiają się ostatnio błędne sformułowania na ten temat (zaczyna się poniżać znaczenie pośrednictwa Maryi w otrzymywaniu wszelkich łask), że powinniśmy przez naszą Najświętszą Matkę prosić o tę łaskę. Z jakąż radością wyprosi nam ją – o ile prosimy z wiarą. A także najlepiej nas przygotuje do przyjęcia Komunii św. Z Dzienniczka s. Faustyny: 

„Przed każdą Komunią świętą gorąco proszę Matkę Bożą, aby mi dopomogła w przygotowaniu duszy na przyjście Syna swego (…), aby raczyła rozpalić we mnie ogień miłości Bożej, jaką płonęło Jej czyste Serce w chwili Wcielenia Słowa Bożego.”

Czy ktoś, kto prawdziwie wierzy i adoruje Boga ukrytego w swym sercu, będzie dyskutował także o konieczności np. zewnętrznych oznak szacunku dla Najświętszego Sakramentu? Będzie, jeśli został wprowadzony w błąd (co jest niestety teraz powszechne), że oznaki braku szacunku (np. brak przyklękania) są zalecane przez Kościół. Tylko poczucie posłuszeństwa Kościołowi utrzymywać będzie w nim przez jakiś czas taką postawę. Ale do czasu – jest Duch Święty, który dziś działa i nie śpi i budzi ludzkie sumienia, a obudzeni będą potężną siłą – nawet ta nasza mała strona internetowa u wielu budzi przerażenie, a co będzie jak podobnych dzieł powstanie tysiące? Dajmy się obudzić! Do zaglądających pierwszy raz na tą stronę: wczytajcie się uważnie w starsze artykuły i zwróćcie uwagę, że walczymy tu tylko o Prawdę – próbujemy rzetelnie odszukać zakopaną Naukę Kościoła w sprawie kultu św. Eucharystii. Demaskujemy tu też rozpowszechnione i to ścieżkami prawie oficjalnymi Kościoła, kłamstwa odnośnie szokujących praktyk takich jak brak postawy klęczącej, Komunia św. na rękę, nadzwyczajni szafarze itp…

Posted on 26 marca 2015, in Medytacje. Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Piękna metafora.Faktycznie przyjęła Komunię pewnie z rąk któregoś z Apostołów jakoś po Zesłaniu Ducha.

    Polubienie

    • Bardzo cenimy włoską mistyczkę Marię Valtortę. Cenił ją także Papież Pius XII – i zatwierdził jej dzieła. Jest to bardzo rzadkie w historii widzących czy proroków otrzymać za życia uznanie swych dzieł i to osobiście przez absolutnie najwyższego cenzora jakim jest Papież. Piszę niby nie na temat, a jednak. Otóż w jej „Poemacie Boga Człowieka” jest m. innymi szczegółowy opis Ostatniej Wieczerzy i jak kawa na ławę informacja na temat przyjęcia 1 Komunii św. (już nie tylko w sensie metafory Wcielenia) z rąk samego Syna Boga i Maryi.

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: