Dramat uczciwego księdza!

Dramatyczne świadectwo kapłana: nie chcę udzielać Komunii na rękę, ale mnie zmuszają!
Data publikacji: 2020-03-11 13:01
Data aktualizacji: 2020-03-11 15:41:00WIADOMOŚCI

W dobie koronawirusa mierzymy się z różnymi nowymi problemami. Redakcja PCh24.pl otrzymuje w tych dniach wiele listów od wiernych, którzy z oburzeniem opowiadają jak niektórzy kapłani próbują zmusić ich do przyjęcia Komunii św. na rękę. Ale problem sumienia mają również ci duchowni, których zmusić do tego próbują przełożeni – proboszczowie. Oto świadectwo jednego z nich:

Jestem młodym księdzem. Ostatnio podczas śniadania rozmawialiśmy z proboszczem o zagrożeniu koronawirusem, który, jak wiadomo, rozprzestrzenia się i po naszym kraju. Ksiądz Proboszcz pytał mnie, czy moim zdaniem należy informować wiernych o tym, aby przyjmowali Komunię Świętą na rękę. Powiedziałem, że nie należy siać wśród wiernych paniki. Chciałem w ten sposób wybrnąć z niezręcznej sytuacji, ponieważ jestem przekonany, że właściwa postawa przyjmowania Ciała Pańskiego, to przyjmowanie go od kapłana do ust, najlepiej w pozycji klęczącej. W końcu to jest Bóg, a przed Bogiem się klęka. Na tym nasza poranna rozmowa się zakończyła.

 

Kiedy byłem poza parafią zadzwonił do mnie jeden z wiernych, cały zdruzgotany, przekazując mi informację, że na Mszy Świętej wieczornej Ksiądz Proboszcz ogłosił, że udziela Komunii jedynie poprzez podanie jej na rękę. Byłem bardzo zaskoczony. Po powrocie do parafii, przed Mszą Świętą proboszcz powiedział, że również ode mnie wymaga, abym udzielał Komunii Świętej wyłącznie na rękę, a przed samym obrzędem Komunii poinformował wiernych, że tylko w ten sposób będzie Ona udzielana. Byłem zaskoczony, a wewnętrznie rozbity.

Podczas Mszy nie podałem komunikatu o Komunii na rękę i udzieliłem jej wiernym do ust. Po zakończonej Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz wezwał mnie do siebie i oznajmił, że to ostatni raz, kiedy toleruje coś takiego. Odtąd, mam komunikować jedynie w sposób przez niego zarządzony, a więc dając wiernym Ciało Pańskie na dłoń.

Jestem rozbity. Z jednej strony posłuszeństwo Proboszczowi, a z drugiej świadomość, że każda Komunia na rękę to profanacja – chodzi o możliwość pozostawania partykuł na dłoni osoby przyjmującej. Przecież my, kapłani, po każdym kontakcie z Przenajświętszym Ciałem Pana Jezusa obmywamy palce! A niby jak ma to uczynić wierny? Dodatkowo wiem, że Postaci Eucharystycznych, według wielowiekowej tradycji Kościoła mogą dotykać rękoma tylko ci, których ręce zostały konsekrowane. Nikt inny.

Przyznam, że od rozmowy z Księdzem Proboszczem jestem rozbity duchowo. Żyję w świecie sprzeczności, pomiędzy wielowiekowym nauczaniem Kościoła, a tym, co teraz ode mnie wymagają. Wykonałem kilka telefonów do zaprzyjaźnionych księży. Ci bardziej tradycyjni tłumaczą, że trzeba być posłusznym, że należy oczyścić komunikant z partykuł. Niektórzy cieszą się, że nie będą musieli „celować” oraz że „to dobrze, przynajmniej się nie zarazisz”.

Zastanawiam się w jakim świecie ja żyję? Już nie ma świętości? Według nich Ciało Pana Jezusa to nie jest prawdziwe Ciało, a w każdej cząstce nie jest obecny cały Chrystus?

Co mam robić?

Nazwisko księdza do wiadomości redakcji (chyba pch24)

Pod tym daliśmy nasz komentarz:
Klauzula sumienia! Nie można być posłusznym, gdy przełożony namawia do złego!!! Czy jak przyjdą dwa geje, to ksiądz też udzieli im ślubu, bo proboszcz każe? I proszę się nie śmiać, bo do tego dojdzie. Jeśli będziemy ustępować, to będziemy pchani w jeszcze większe błoto. Zachęcamy do wstępowania do kościoła podziemnego, który już powinien się tworzyć. Jest ksiądz dla nas bezcenny!!! Proszę się nie łudzić, że to przejściowy zamęt – masoneria już nie odpuści, aż nie dokończy zniszczenia Kościoła katolickiego.

Posted on 12 marca 2020, in program niszczący Eucharystię and tagged , , . Bookmark the permalink. 2 Komentarze.

  1. Jak długo, nie wiemy. Ale jest zapowiedziane (np warto zajrzeć na orędzia ze strony ostrzezenie.net), że stopniowo dostęp do sakramentów będzie maleć. Więc lepiej nie będzie. Dlatego, piszemy o tym na głównej stronie startowej obronaeucharystii.com , że trzeba organizować Kościół katakumb. Sprawnie. Jak? Pomodlić się do Matki Bożej, jak to zacząć i Mateczka da natchnienia. Każdy z nas ma nieco inne położenie, więc trudno dać uniwersalne rady. Co do jeżdżenia do okolicznych, a nie swojego kościoła, to mamy tak samo już od dawna – nawet w czasach „pokoju” musieliśmy uciekać z pobliskiego, bo nie mogliśmy już patrzeć, na to, co się tam działo… Jednak mało prawdopodobne, że np za rok będzie możliwość pojechania gdzieś na „normalną” Mszę św. – stąd sprawa Kościoła podziemnego.

    Polubienie

  2. Wspaniały komentarz. Tez tak to czuję i cierpię bardzo, gdy w mojej starowiejskiej parafii u Matki Miłosierdzia Jezuici zmuszają do przyjmowania Pana Jezusa na rękę. Na razie jeździmy z rodziną po okolicznych kościołach, gdzie można jeszcze przyjąć Ciało Pańskie godnie (do ust). Ale jak długo będzie taka możliwość?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: