czytelnia

Tutaj możliwość pobrania niektórych preferowanych przez nas książek. Wszystkie książki tutaj wystawiane są przez nas uznane prywatnie za pochodzące od Ducha Świętego. Taką władzę dał wszystkim (na prywatny użytek, nawet świeckim) Papież Paweł VI znosząc imprimatur (zniósł kanony 1399 i 2318), zezwalając tym samym na publikację informacji o nowych wizjach, stygmatach, objawieniach prywatnych, uzdrowieniach paranormalnych i cudownych. Oczywiście, dzielimy się swoim rozeznaniem, nikomu nie narzucając – każdy może sam rozeznać czy źródła są dobre.

W Adhortacji apostolskiej “Verbum Domini” Benedykta XVI – czytamy: „Kryterium prawdziwości objawienia prywatnego jest jego ukierunkowanie ku samemu Chrystusowi. Jeśli oddala nas ono od Niego, z pewnością nie pochodzi od Ducha Świętego, który jest naszym przewodnikiem po Ewangelii, a nie poza nią. Objawienie prywatne wspomaga wiarę i jest wiarygodne właśnie przez to, że odsyła do jedynego Objawienia publicznego (…) Stąd kościelna aprobata objawienia prywatnego zasadniczo mówi, że dane przesłanie nie zawiera treści sprzecznych z wiarą i dobrymi obyczajami; wolno je ogłosić, a wierni mogą przyjąć je w roztropny sposób. Objawienie prywatne może wnieść nowe aspekty, przyczynić się do powstania nowych form pobożności lub do pogłębienia już istniejących. Może mieć ono pewien charakter prorocki (por. 1 Tes 5, 19-21) i skutecznie pomagać w lepszym rozumieniu i przeżywaniu Ewangelii w obecnej epoce; dlatego nie należy go lekceważyć. Jest to pomoc, którą otrzymujemy, ale nie mamy obowiązku z niej korzystać. W każdym razie musi ono być pokarmem dla wiary, nadziei i miłości, które są dla każdego niezmienną drogą zbawienia.

Czytelnio – biblioteko – pobieralnia dopiero jest w przygotowaniu, dlatego prosimy się nie przerażać skromnymi zasobami.  Zaczynamy od zbiorów mniej znanych i popularnych, a uważanych przez nas za wielkiej wartości. 

Na początek warto zajrzeć do niemal już klasycznego materiału, jakim jest życiorys i misja Sługi Bożej Rozalii Celakówny. Wypełnienie (lub nie) posłannictwa zleconego jej przez Chrystusa ma przeogromne znaczenie dla przyszłości naszej Ojczyzny.

Orędzia polskiej mistyczki Zofii Nosko mówią przede wszystkim o końcu czasów – właściwie pomagają zrozumieć księgę apokalipsy i fragmenty Ewangelii mówiące o końcu świata. Jednak sporo jest odniesień do spraw poruszanych na tym blogu – o potrzebie szacunku i czci (także zewnętrznej) wobec Przenajświętszej Eucharystii.

Katarzyna Szymon – najlepiej wejść najpierw na tę stronę. Wyjątkowa, bo stygmatyczka, ale dla nas jeszcze większe znaczenie ma cudowne poparcie, jakim obdarzył ją św. Jan Paweł II- oto świadectwo:

„W czasie drugiej pielgrzymki Ojca Świętego do Polski doszło w katowickiej  Katedrze do krótkiego spotkania Jana Pawła II z Katarzynką. Katarzyna Szymon siedziała wtedy w Katedrze na małym, niskim, składanym krzesełku. Ojciec Święty wstał, udał się do chorych i w ogóle nic nie wiedząc o tym, że Katarzyna Szymon znajduje się w Katedrze wprost podszedł do niej i przyklęknął. Wtedy ja się odsunąłem o jakieś trzy metry, bo nie chciałem słyszeć rozmowy. Później Ojciec Święty  udał się do chorych, a gdy wracał znowu przyszedł do Katarzyny Szymon, znowu przyklęknął, ofiarował jej różaniec i różne obrazki. Znowu rozmawiali, ale ja też nie wiem o czym, bo znowu się odsunąłem.”

Warto obejrzeć film „Mistrz i Małgorzata” – trzeba pobrać z wyświetlonej strony

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: