Uderzyli w Najświętszy Sakrament!

Kto uderzył? Niestety, polscy biskupi. Nie wszyscy, ale Ci, którzy praktycznie przejęli niemal całkowicie stery nad władzą Kościoła w Polsce.

A jak uderzyli? Tzw. program: „Wielka Tajemnica Wiary”. Wszystko znakomicie przygotowane. Na kilka lat. Rozpoczęli pierwszą niedzielą adwentu listami biskupów ordynariuszów (Listy KEP cieszą się złą sławą, więc zrobiono to inaczej), są przygotowane chyba nawet codzienne kazania dla księży (sic!).

eucharystiaA cóż jest złego w rozważaniu Tajemnicy Wiary – Eucharystii, że ośmielamy się tu krytykować władze Kościoła? Otóż program ten zakłada zmianę istoty: wycięty zostanie m. innymi najważniejszy aspekt Tajemnicy Eucharystii, jakim jest Ofiara. Zastąpiony zostanie braterską ucztą w spożywaniu Ciała i Krwi Pańskiej – docelowo zostanie tylko wymiar wspólnoty, czyli orzeszek bez środka…. A przecież aspekt Ofiary jest najważniejszym wymiarem tego Misterium. (Chociażby wspomina o tym Papież Pius XII). 

I nie myślcie sobie, że te kłamstwa zostaną wyjawione „jak na tacy”. Szatan podaje je bardzo przebiegle i inteligentnie.  Np. najpierw zwracana jest uwaga na Zmartwychwstanie (pomijając pamiątkę Śmierci krzyżowej Chrystusa), na miłość braterską, na ucztę itd.

Podsumowując. Rozpoczęto kilkuletnie przygotowanie do zmiany sensu i znaczenia Najświętszego Sakramentu. Po to, by po całkowitym sprofanowaniu (głównie w zmianach w wyznawaniu wiary), doprowadzić do ohydy spustoszenia. I do tego dojdzie.

Co robić? Módlmy się gorąco, coraz goręcej, by nie zabrakło „Chleba Powszedniego”. Zbliża się czas – jest bliski, gdy Pokarm, który daje nam życie wieczne będzie coraz rzadziej możliwy do spożywania i adorowania. Czuwajmy, gdy słyszymy „dziwne” nauki i nie pozwólmy sobie na przełknięcie kłamstw! Jakże szczególnie w tym Adwencie skierowane są do każdego z nas słowa z Ewangelii:  Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie. (Łk 21, 36)

Jeszcze to: „Zmienią hostie do Komunii Świętej oraz znaczenie tego, czym jest Święta Eucharystia. Powiedzą, że Ona, Święta Eucharystia, reprezentuje ludzkość i że jest znakiem nowej komunii – wspólnotą wszystkich ludzi, jakby byli jednym w Oczach Boga. Wam, moje dzieci, zostanie powiedziane, że wy wszyscy znajdujecie się ze sobą w komunie i że to jest powód do świętowania.”: http://ostrzezenie.net/wordpress/2013/09/05/matka-zbawienia-kazdy-jeden-sakrament-zostanie-zmieniony-nie-do-poznania/

Posted on 2 grudnia 2019, in program niszczący Eucharystię and tagged . Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: